Як МВС дурить прокуратуру у справі Шеремета

20 липня прес-служба МВС оперативно “відреагувала” на звернення захисту Яни Дугарь до прокуратури із клопотанням про закриття кримінальне провадження стосовно військового медика. У відповідь на викладені нами аргументи, правоохоронці вчергове зганьбилися, повідомивши про те, що Яна Дугарь нібито “не має беззаперечного алібі”. Повідомлення офіційних осіб передрукувала низка українських ЗМІ. Але МВС знову бреше.

БРЕХНЯ 1. Про докази проти Яни.

Відеоматеріали, записи камер відеоспостереження з вул. Липинського, 15 та 18 липня 2016 року, на яких зафіксовано дівчину, що проводить розвідку, фотографуючи відеокамери на мобільний телефон.

Висновок експерта від 21.11.2019, згідно якого наявні у відеозаписах індивідуально-психологічні ознаки невербальної поведінки дівчини-розвідниці належать одній і тій же особі, а також зображена одна і та ж особа – Яна Дугарь

  1. Як насправді.

Цей висновок експертизи є вигадкою експертів, оскільки

БРЕХНЯ 2.

Негласними слідчими діями, якими зафіксовано, що Яна Дугарь мала намір передати сумку сапера, 2 книги саперної справи, 7 мобільних терміналів особі на прізвисько “Череп”. Місцезнаходження даних речей до теперішнього часу не встановлено. Фоноскопічною експертизою, якою підтверджено, що на записах голос саме Яни Дугарь.

Вилученими у ході обшуку за місцем проходження служби та проживання Дугарь два практичних посібника “Розвідувально-пошукові дії” та “Військова розвідка“.

  1. Як насправді.
  • Про сумку сапера, розказав сам сапер, який в 2019 році проходить службу з Яною в одній бригаді і проживає з нею в сусідньому блоці гуртожитку. 
  • Про “сім мобільних телефонів” Яна розказувала в інтерв’ю декільком журналістам. Зокрема див. з 16 хв тут.
  • Про вилучення за місцем проходження служби в 25-й десантній бригаді військової літератури, коментувати не доводиться.

БРЕХНЯ 3.

Та інші докази.

  1. Як насправді.
  • Ніяких інших доказів, крім підробленої “експертизи ходи” від 21.11.2019 в наданих матеріалах немає. Навпаки є купа доказів, які вимагають від слідства закрити провадження. Такі докази, як протоколи допиту свідків, протоколи огляду телефонних з’єднань, протоколи огляду сторінок в соціальних мережах тощо.

Інші припущення МВС в стилі “твердження Дугарь про неможливість участі у злочині потрібно піддавати сумніву” коментувати не будемо. Зупинемося на іншій брехні, поданій у формі тверджень. Це буде більш цікаво для прокурорів.

БРЕХНЯ 4.

Не зважаючи на категоричну позицію підозрюваних щодо непричетності до вчинення злочину та бажання у зв’язку з цим всебічно співпрацювати зі слідством, Яна Дугарь відмовилася від наступних слідчих і процесуальних дій:

4.1. відмовилась від надання зразків почерку для проведення почеркознавчої експертизи;

4.2. відмовилась від проходження судово-психологічної експертизи з використанням поліграфу;

4.3. відмовилась від проходження судово-психіатричної експертизи;

4.4. відмовилась від дачі показів в ході допиту в якості підозрюваного;

4.5. відмовилась від замірів зросту.

  1. Як насправді

4.5. Зріст заміряно в СМЕ ще перед карантином.

4.4. Яна постійно давала показання і брала участь в слідчих експериментах див. Том 17 аркуші справи з 17, 63, 105. Один з допитів на 30 сторінок.

4.3. Призначення судово-психіатричної експертизи виходить поза межі доказування. Яна осудна і огляди психіатра проходить регулярно в складі медичних комісій для військовослужбовців.

4.2. Психо-фізіологічну експертизу з використанням поліграфу Яна пройшла ще 6 місяців тому.

4.1. Призначення почеркознавчої експертизи не входить в предмет доказування чи спростування. Але попри це така експертиза проведена. Див. Том 36 сторінка 163.

Translate »