У справі підозрюваної у вбивстві Шеремета Дугарь допитали ще трьох свідків

Печерський районний суд Києва допитав трьох свідків у справі підозрюваної у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета Яни Дугарь.

Про це передає кореспондентка hromadske із зали суду.

Один з них — Денис Громов — колишній військовий 46 окремого батальйону спецпризначення «Донбас» зазначив, що у липні 2016 року він був поранений і проходив лікування у 66 військовому госпіталі у Покровську (колишній Красноармійськ), де працювала Дугарь. 

«З 15 на 16 липня у нас було бойове зіткнення, воно продовжувалось майже вісім годин. Почалось десь у сьомій годині вечора і скінчилось на світанку. 16 липня я отримав поранення у вигляді контузії, були забої тканин м’яких. Мене направили до Курахового — пункту медичної допомоги, а після цього перевели до 66 мобільного шпиталю», — розповів свідок.

Також він розповів як і коли вперше познайомився з підозрюваною:

«Коли мене вже поклали до палати, коли лікар сказав які мені потрібні уколи, крапельниці, то це робила Яна. Чому я її запам’ятав, тому що коли людина отримала відповідні поранення, то ті люди, які йому допомагають — вкладаються у пам’ять на все життя», — сказав свідок.

Водночас, він зазначив, що до цього не знав як її звати, а після того, як побачив стрім із суду першої інстанції — вирішив допомогти. За його словами, Яну від бачив три рази 16 та 17 липня впродовж дня та 18 липня після 17-ї години.

Другий свідок — Петро Плебанович — ексвійськовий 46 окремого батальйону спеціального призначення «Донбас». 16 липня 2016 року отримав поранення, був відправлений спочатку до Курахвого, згодом до військового госпіталю №66 у Покровську. 

«Вперше я побачив Яну 17 липня 2016 року. Не скажу точно час, було літо, важко зорієнтуватися. Наступного дня вона мені теж ставила крапельницю, навіть уколи, я запам’ятав це тому що в мене з’явилися сильні болі. Був на лікуванні з 16 по 19 липня 2016 року», — розповів свідок та додав, що сам виявив ініціативу свідчити.

Третій свідок — Сергій Хомицький розповів, що до госпіталю потрапив близько першої години ночі 17 липня 2016 року. Він був поранений в промзоні Авдіївки.

«Я помітив Яну, тому що йшов лікар — чи прізвище у нього «Козак», чи позивний — з таким оселедцем довгим. Позаду йшла Яна. В неї була специфічна хода. Вона не так, як дівчата рівно ходить, а як спортсменка. Плюс — у неї на руці було якесь татуювання», — заявив він.

Хомицький додав, що першу операцію йому намагалися провести 18 липня 2016 року. «Ніби провели через три дні. Я там лежав, Яна ходила уколи давала. І лежав поряд військовослужбовець, не знаю хто та з якої бригади, він розповідав, що Яна сирота, що вона нещодавно прийшла», — розповів свідок.  

Він зазначив, що наступний раз бачив Яну на певному заході у Львові в 2017 році. Коли побачив у ЗМІ, що її судять, викликався допомогти.

«Побачив в інтернеті, в телевізорі, що тут така справа є, вирішив дівчині допомогти. Не можна її кидати під танк», — зазначив Хомицький.

Минулого засідання свідчили два свідки: Василина Плебанович — медсестра 66 військово-медичного госпіталю і Тетяна Панфій (Падалко) — санітар 66 військово-медичного госпіталю.

Сама Яна Дугарь у коментарі hromadske зазначила, що впізнала свідка Дениса Громова та зазначила, що вона не покидала частину, адже це просто було неможливо.

Прокурор Сергій Зузак зазначив, що наразі це є алібі Яни Дугарь, достовірність якого вони будуть перевіряти. Також він озвучив наявні у слідства матеріали, а саме результати слідчо-розшукових дій про нібито намагання підозрюваної приховати сумку з набором сапера, книжку по саперній справі, а також свої телефони. Також, за даними слідства, було зафіксовано її розмови, що вона перебувала в самовільному відлученні з військової частини. 

У засіданні також були присутні понад 10 поручителів, які просили віддати Яну Дугарь їм на поруки. Серед них і Олена Біленька, відома, як Маруся Звіробій. Вона попросила прокуратуру прибрати із підозри інформацію про нібито погрози Кузьменко та Дугарь у її бік та зазначила, що добре знає підозрювану та готова за неї поручитися.

Матеріали справи не надійшли до Печерського суду Києва з Апеляційного, тож у засіданні оголосили перерву до 24 січня.

Адвокати підозрюваної прокоментували hromadske фото Яни Дугарь у столиці за 2012 рік. Раніше вони заявляли, що вперше у києві вона була у березні 2017 року. За їх словами, говорячи таке, вони мали на увазі період з початку війни. 

Нагадаємо, що адвокати Яни Дугарь, яку підозрюють у вбивстві Павла Шеремета, а саме у стеженні за ним та фотографуванні камер спостереження 16 та 18 липня у Києві, подали клопотання до Печерського суду Києва з прохання змінити запобіжний захід з домашнього арешту на поруки. Під час судових засідань допитали п’ятьох свідків.  

Раніше — 13 грудня 2019 року суд відправив під домашній арешт Яну Дугарь за місцем прописки — Покровськ Дніпропетровської області. Апеляційний суд залишив Дугарь під домашнім арештом, але змінив адресу проживання на Київ.

Translate »