Суддя Голуб вчинила порушення під час засідання у справі Шеремета

Головуюча у справі Шеремета суддя Оксана Голуб зловживала владою та грубо порушила українське законодавство, не допустивши родичів, вільних слухачів та поручителів у вчорашнє засідання.

Нардепи від «ЄС» Марія Іонова, Михайло Бондар та екснардеп від «Народного фронту» Андрій Тетерук викликали патрульну поліцію в Шевченківський райсуд Києва на дії судді.

Справа в тім, що Голуб прийняла рішення про розгляд кримінального провадження в закритому режимі і, водночас, допустила в засідання журналістів та не зупинила онлайн-трансляцію на веб-порталі “Судова влада України”. КПК України цього не дозволяє. Якщо засідання закрите, у судовій залі можуть бути присутніми лише учасники судового процесу: журналістам бути теж не дозволено, а трансляція автоматично припиняється. Проте на, нібито, “закрите” засідання не змогли потрапити виключно родичі, вільні слухачі та нардепи-поручителі. Символічно, що це порушення сталося в Міжнародний день прав людини: Андрія Антоненка майже рік бездоказово тримають під вартою, а його дружину, маму та брата навіть не допустили в судове засідання.

На переконання нардепа Тетерука, суддя Голуб зловживає судовою владою, оскільки прийняла незаконне – невмотивоване і безпідставне рішення про проведення закритого засідання, чим порушила Закони України та Конституцію України. У КПК України не передбачений закритий режим розгляду з підстави “забезпечення безпеки осіб, які беруть участь в кримінальному провадженні”, якщо це стосується суддів, прокурорів та присяжних, на що посилалась в ухвалі суддя.

Більше того, у порушення законодавства Голуб прийняла рішення про закрите засідання “підпільно” – 9 грудня за межами судового засідання без заслуховування думок захисту та обвинувачених. Натомість в самому засіданні адвокатів просто поставили перед фактом. Не допустивши поручителів-нардепів, суддя також порушила Закон України «Про народного депутата».

“Яким чином розпорядження судді є вищим за Закон України «Про народного депутата»? Ми свідки того, як грубо порушуються права обвинувачених, коли вони не мають право на захист і на поручителів», – додала нардеп Марія Іонова.

Далі Оксана Голуб взагалі відмовилась поспілкуватись з нарядом поліції. У засідання правоохоронців теж не пустили. Поліцейська чекала суддю, аби «спіймати» її в перерві, коли та йтиме в нарадчу кімнату, і заслухати пояснення. Як повідомили в поліції, Голуб “згідно ухвали не пустила поручителів. Вона більше навіть слова не сказала, відштовхнула і все».

“Суддя демонструє зверхність і поза межами судової зали. Хай люди бачать і роблять висновки”, – прокоментував екснардеп Тетерук.

Нардепи звернуться до дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя щодо головуючої, аби надали справедливу оцінку суддівському свавіллю. І звітуватимуть про цю ситуацію на Тимчасовій слідчій комісії Верховної ради по справі Шеремета, коли вона запрацює. Наразі її створення блокують депутати від “Слуги народу”.

10 грудня Шевченківський райсуд продовжив на вимогу прокурора ОГПУ  Михайла Тішина запобіжні заходи військовому музиканту й спецпризначенцю Андрію Антоненку, дитячому хірургу та волонтеру Юлії Кузьменко та військовому медику Яні Дугарь. Їх бездоказово звинуватили у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Ріффмастера триматимуть під вартою до 7 лютого, якщо апеляція не скасує це рішення. За цей рік, з часу вікопомного брифінгу, ніхто не показав доказів їх вини, проте людей позбавляють та обмежують свободи за надуманими звинуваченнями.

Правотворець

Translate »