Адвокат Тарас Безпалий про засідання у справі Шеремета 2 лютого 2021 року

Під час судового засідання було досліджено матеріали, що були надані стороною обвинувачення, а саме том перший.

В цьому томі знаходяться матеріали щодо початку досудового розслідування, а саме постанови про створення групи слідчих й прокурорів з моменту вбивства Павла Шеремета до моменту передачі справи до суду.

Серед багатьох зауважень зі сторони захисту окремо зверну увагу суду на Постанову про зміну групи слідчих від 11.12.2019 року.Їх в матеріалах виявилось дві. За підписом однієї й тієї ж особи. Причому, друга постанова від 11.12.2019 містить дещо цікаве: в ній прямо зазначено про те, що саме Андрій Антоненко, Юля Кузьменко, Яна Дугарь вчинили вбивство Павла Шеремета. Це при тому, 12.12.2019 прокурори просили суд затримати цих осіб, пояснювали що ті переховуються, лише 12.12.2019 вручили підозру. Виходячи із зазначеного, можемо казати про фальсифікацію цього документу, або ж про фальсифікацію клопотань про затримання Антоненко, Кузьменко, Дугарь…

Далі прокурором було заявлено “стандартні” клопотання про продовження запобіжних заходів та додаткових обов’язків пщодо обвинувачених. Формулювання також стандартне: можуть втекти за кордон (закордонні паспорти у всіх здані до ДМС), можуть переховуватись на непідконтрльній території (всі мають відношення до АТО, ООС, волотнерства, служби в збройних силах, оглошені до розстрілу в ОРДЛО), можуть чинити тиск на свідків, експертів, спеціаліств (жодного факту за рік і 2 міс не зафіксовано), обговорюють по телефону (щодо пані Кузьменко) можливість “гасити” по Києву градами (експертиза від 17.04.2019 це спростовує, зазначено, що розмова не мала жодних закликів, носить суто побутовий характер).

Далі о 18:30 суд пішов до нарадчої.

О 20:00 суд оголосив, що всім залишає те, що було обрано. І байдуже на практику Європейського суду з прав людини, байдуже на народних депутатів, що готові були взяти на поруки Андрія Антоненко (окрема подяка Марії Іоновій, Ірині Фріз, Яні Зінкевич, Михайлу Бондару та іншим народним обранцям), байдуже на докази, що були надані адвокатами…Прикро. До болі. Я не згоден.

Прикро за те, що ті, хто не вбивав Павла Шеремета, сидять за гратами, не можуть рятувати дитячі життя, не можуть вільно жити (вони ще не засуджені, їх тільки підозрюють, імхо, хз, де верховенство права).

А ще прикро, що після виправдального вироку, їм ніхто не поверне життя, а ЄСПЛ присудить стягнути з держави Україна, з нашої держави, кошти, що були сплачені мною і Вами. Не з поліцейських, не з прокурорів, не з суддів.

Єдине, що можу сказати: Борітеся – поборете, Вам Бог помагає! (Тарас Шевченко)

Тарас Безпалий

Translate »